طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه اصفهان روش های گوناگونی دارد که هر کدام مناسب یک نوع معماری است و رابطه مستقیمی با فضای آشپزخانه دارد.

در اینجا به برخی از نکات طراحی کابینت آشپزخانه اشاره میکنیم

1- فضای اتاق را اندازه گیری کنید

طراحي آشپزخانه با اندازه گيري دقيق شروع مي شود. در ابتدا بايد تصميم بگيريد چه چيزي مي خواهيد بسازید، چه سليقه اي داريد و چه موارد و وسايلي را مي خواهيد در کابينت لحاظ کنيد.

ابتدا با کشيدن طرح کلي اتاق نظر خود را به ديگران نشان دهيد. نگران نباشيد،  نياز نيست طراحی شما خيلي هنرمندانه باشد، تنها  یک طرح ساده کافي است، فقط باید دیگران را با طرح شما آشنا کند. براي کارهای حرفه اي تر مي توانيد از ابزارهاي سایت های اينترنتي استفاده کنيد.

لوازم مورد نيازبرای اندازه گیری ابعاد آشپزخانه

متر

مداد

پاک کن

دفتر

نردبان

اندازه گيري ديوار

از يک گوشه اتاق شروع کرده و تا انتهاي ديوار برويد، تا جايي که ديوار تمام شده يا ستونی سر راه آن باشد يا به جايي باز مي شود مانند در، اگر در يا پنجره در مسیر آن بود، بايد اندازه آنها را نیز بگيريد. مجدداً اندازه گیری ديوار را ادامه داده و به کنج ديگر برويد. به اين صورت طول تمام ديوارهاي اتاق را اندازه گيري کنيد. پس از اندازه گيري طول هر ديوار، اندازه ي ديوارها را تک تک با هم مقايسه کنيد، اين کار کمک بسيار زيادي به شما براي يافتن اندازه دقيق ديوارها مي کند.

اندازه گيري در و پنجره

پس از اندازه گيري ديوارها، به اطلاعات اضافي براي اندازه گيري در و پنجره احتياج داريد. بايد طول کلي در را به همراه پنجره اندازه گیری کنید .اندازه گيري پنجره، بايد قاب آن و فاصله ي آن از کف اتاق را نیزاندازه گيري کنید بايد براي هر کدام جدولی طراحي کنيد مثلاً 1 و 2 و 3 و اطلاعات را در آنها یادداشت کنيد.

اندازه گيري سقف

گام بعدي  اندازه گيري طول سقف آشپزخانه است. براي يافتن اندازه سقف بايد از مکان هاي مختلف اتاق فاصله کف و سقف را اندازه گيري کنيد تا اندازه دقيق آنرا پيدا کنيد.

2- مثلث کاری آشپزخانه

در آشپزخانه از بعضي وسايل مانند اجاق گاز، سينک ظرف شويي و يخچال استفاده بيشتري مي شود، از این رو طراحي آشپزخانه بايد بر مبناي قرار گرفتن آنها در کنار هم باشد که به آن مثلث کاري آشپزخانه مي گويند (معمولا اجاق گاز را در وسط قرار می دهند). مثلث کاری آشپزخانه، قلب آشپزخانه شما است، پس هنگامي که طراحی می کنید يا از بين طرح های موجود آشپزخانه یکی را انتخاب مي کنيد، باید طرحي را انتخاب کنيد که اين مثلث را کاملا رعايت کرده باشد. علاوه بر این، محلي را هم براي آماده کردن غذا اختصاص دهيد. کاربردي ترين مکان، بين اين سه و بخش مرکزی مثلث کاری آشپزخانه است.

3- انواع طراحی آشپزخانه

الف) طراحی آشپزخانه شکل L

اين طرح به خاطر خميده بودن، يکي از محبوب ترين طرح هاي آشپزخانه است. در اين حالت اگر تعداد افرادي که به آشپزخانه مي آيند زياد باشد، از لحاظ جا کمبودي احساس نمي شود، بعلاوه در اين طرح مي توان پيشخوان يا ميز غذاخوري را هم به اشپزخانه اضافه کرد

طراحی آشپزخانه شکل L

ب)طراحی آشپزخانه شکل U

در اين روش،  سه جهت آشپزخانه با اين وسايل پر شده و بين آنها کابنيت، پيشخوان و اسباب و وسايل دیگر قرار مي گيرد. اين روش به خاطر قرار دادن فشرده وسايل آشپزخانه در کنار هم بسيار پر طرفدار است. اين حالت فضاي باز زيادي ايجاد کرده و رفت و وآمد در آشپزخانه را راحت تر مي کند

طراحی آشپزخانه شکل u

ج) طراحی آشپزخانه شکل G

این مدل مانند مدل یو است با این تفاوت که فضای نسبتا باز تری رابه ما میدهد و نیز میتوان یک پیشخوان نیز به آن اضافه کرد.

طراحی آشپزخانه شکل G

ه) طراحی آشپزخانه مدل گالري

اين مدل طراحی مناسب آشپزخانه هاي کوچک بوده و بسيار به صرفه و کاربردی است. افرادي که در اين مدل آشپزي مي کنند دسترسي خوبي به اجاق گاز و وسايل آشپزي دارند اما کابينت و محل ذخيره ي غذا این مدل محدود است.

طراحی آشپزخانه مدل گالري

و) طراحی آشپزخانه مدل ديواري

طراحی آشپزخانه مدل ديواري

به دلیل استفاده بهینه از فضا، اين مدل بیشتر مناسب آپارتمانها است. اين روش با سه ديوار در جلویش فضاي آزاد زيادي در اختیار ماقرار داده و رفت و آمد را راحت تر می کند.